להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


אוכל לגורים
ממש כמו כל תינוק אחר, גם גור כלבים או חתולים, זקוק למזון מיוחד בשנה הראשונה לחייו. תזונה מאוזנת ועשירה בשנה הראשונה חיונית להתפתחות שלד העצמות ושאר מערכות הגוף. הגדילה המהירה של הגורים דורשת וויטמינים, מינרליים, חלבונים, פחמימות ועוד. לא כל אוכל רגיל יוכל לספק לגור את כל צרכיו. גורים אשר הופרדו מאמם בשלב מוקדם, זקוקים לתחליפי חלב מתאימים. הטיפול בגור דומה מאוד בשלבים הראשונים לטיפול בתינוק. הגור הקטן זקוק למזון מיוחד, המון חום ואהבה, חיסונים וחינוך.

מתי כדאי להשתמש באוכל לגורים?
ההבדלים בין אוכל לגורים ואוכל רגיל, באים לידי ביטוי במרכיבים, בגודל הגרגירים ובמרקם. שימוש באוכל לגורים מומלץ בגיל חודש. עד גיל חודש, הגור זקוק לחלב אם. חשוב להדגיש כי חלב האם מכיל חומרים חיוניים לבניית המערכת החיסונית ופיתוח הגוף. אין להפריד את הגור מאמו בגיל צעיר יותר. במצבים בהם לא ניתן לאפשר לגור לינוק, יש לרכוש תחליפי חלב אם מיוחדים לגורי כלבים. לקראת גיל חודש הכלב כבר מצמיח שיניים ומסוגל לאכול אוכל לגורים. ייתכן כי בשלבים הראשונים תתבקשו לרכך בעבורו את המזון היבש עם מעט מים או אוכל רטוב.
בגילאים צעירים הגורים חשופים למחלות וזיהומים. הקפדה על היגיינה ושימוש באוכל מובחר, תוכל לצמצם את הסיכונים באופן משמעותי. טיפול בגורים דורש הכוונה מקצועית. אל תמהרו לבחור באוכל רגיל או להשתמש בחומרי הדברה נגד פרעושים וקרציות ללא התייעצות עם איש מקצוע.

איך בוחרים אוכל לגורים?
החנויות המובחרות מציעות מספר סוגים של אוכל לגורים. ההבדלים בין הסוגים השונים מתבטאים באיכות, גילאים ורכיבים. ממש כמו אוכל תינוקות רגיל, גם כאן תוכלו למצוא אוכל מתאים לגורים עד גיל חצי שנה, לצד אוכל לגורים בוגרים יותר.
העצה הטובה ביותר שנוכל לתת לכל מגדלי הגורים היא הקפדה על איכות המרכיבים. שימו לב ממה מורכב האוכל. קיימים סוגי מזון זולים אשר מתבססים על פסולת של חיות וחלקי בשר בלתי אכילים. הישמרו מפני סוגי אוכל המכילים קמח עופות. כמו כן, מומלץ להימנע משימוש באוכל המכיל כמויות גדולות של חומרים משמרים, חומרי טעם או ריח ושאר כימיקלים.

עצות שימושיות לטיפול בגורים :
1. בבריאות הגור לא מקלים ראש ולא מזלזלים. עם כל שינוי התנהגות או תגובה חריגה כדאי לפנות לווטרינר לייעוץ.
2. סבלנות רבה נדרשת כאשר מטפלים בגור. תקופת ההסתגלות בה שני הצדדים לומדים להכיר זה את זה אינה פשוטה. זכרו להעניק לגור חום ואהבה אשר יקנו לו ביטחון ויאפשרו לו לפתח קשר רגשי.
3. תקופת הינקות היא הזדמנות להקנות לגור הרגלים רצויים. בשלב זה תוכלו ללמד אותו לישון על מזרן או מיטה משלו, לעשות את צרכיו במקום מסוים ולהכיר פקודות בסיסיות.
4. טיולים בחוץ אינם מומלצים בגילאים מאוד צעירים. כל יציאה עם הגור מהבית דורשת רצועה והשגחה צמודה. יש למנוע מהגור מגע עם כלבים לא מחוסנים, חתולי רחוב או אשפה. לאחר השלמת החיסונים אפשר יהיה לשחרר את הגור לשחק בגינה עם כלבים נוספים.