להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


אוכל לחתולים – טיפים שימושיים
הבחירה במזון בריא בעבור החתול שלכם תבוא לידי ביטוי במערכת חיסונית חזקה, משקל גוף תקין, פרווה בריאה, שיניים נקיות ועוד. תזונה בריאה ומאוזנת, חשובה בעבור בעלי החיים ובני האדם כאחד. בכדי להעניק לחתול שלכם את הטוב ביותר, הקדישו מחשבה לבחירת המזון הבריא והטעים ביותר בעבורו. רשתות השיווק מציעות כיום מבחר סוגי מזון לחתולים. גם בחנויות קטנות לציוד בעלי חיים, תוכלו למצוא מגוון סוגי אוכל לחתולים. את בחירת האוכל המתאים כדאי לבסס על שיקולי תזונה, בריאות, גיל, גזע, העדפה אישית ותגובה גופנית של החתול לאוכל.

טיפ 1 : אוכל יבש או אוכל רטוב.
שני סוגי המזון מביאים עמם יתרונות בריאותיים. בהתאם לכך, מעדיפים רוב מגדלי החתולים לשלב בין שני הסוגים, תוך מתן עדיפות לאוכל היבש. אוכל רטוב מקופסאות שימורים משמש פינוק בעבור רוב החתולים. בעוד שהאוכל היבש מהווה פתרון הזנה ראשי. הגרגירים הקשיחים של האוכל היבש משמשים לניקוי וחיזוק השיניים של החתול. אם בחרתם אוכל יבש איכותי ועשיר בוויטמינים, החתול שלכם יזכה בתזונה איכותית לשנים ארוכות.
מזון חתולים איכותי יוכל לצמצם בצורה משמעותית את הביקורים שלכם אצל הווטרינר. התזונה הבריאה חשובה במיוחד בגילאים מבוגרים, בגיל צעיר או בתקופת הנקה.

טיפ 2 : שימו לב לרכיבים.
על כל אריזת אוכל לחתולים תוכלו למצוא מפרט רכיבים. הקדישו מספר רגעים לבחינת הרשימה, תוך מתן תשומת לב לפרטים כמו צבעי מאכל, חומרי טעם וריח, כמות החלבונים ותוספות למטרת נפח בלבד. כל מזון חתולים מתועש מכיל תוספי דגנים במטרה להוסיף למוצר נפח. מזון חתולים אשר מכיל כמויות גדולות של קמח תירס, סויה או חיטה אינו טבעי. החתולים אינם צורכים את החומרים הללו בטבע. התייעצו עם צוות החנות ונוכל למצוא בעבורכם מזון חתולים בריא יותר ועשיר בחלבונים.

טיפ 3 : אוכל בריא עשיר בחלבונים
תזונת החתולים בטבע מורכבת בעיקר מחלבונים. מזון חתולים בריא הוא כזה אשר מכיל רמה גבוהה של חלבון. מתוך מטרה להוזיל את העלויות, בוחרים היצרנים להפחית את כמות החלבונים באוכל החתולים. אחוזים גבוהים של חלבונים (30% לפחות), מעידים על איכות המוצר. הקפידו לרכוש בעבור החתול אוכל הכולל מפרט רכיבים ברור וריכוז גבוהה של חלבון ממקור ידוע.

טיפ 4 : צבעי מאכל ומשפרי טעם וריח.
תופתעו לגלות כי אוכל לחתולים מכיל גם כן חומרים משמרים וחומרי טעם וריח. הפיקוח על ריכוז החומרים הללו במזון לבעלי חיים אינו מחמיר. האחריות לבחור מזון בריא ולעקוב אחר כמות הכימיקלים, מוטלת עליכם. צריכת החומרים הללו אינה טבעית בעבור החתול. החומרים אינם חלק מתזונת החתול בטבע ואין לו כל צורך בהם.

טיפ 5 : איך לשמור על טריות המזון.
אוכל לבעלי חיים יש לאחסן במקום יבש, מוצל ואטום. אם לא תקפידו לאחסן את האוכל בתוך כלי סגור, הוא יתייבש ויהפוך בלתי אכיל. פרט לכך, נציין גם כי אוכל לחתולים מהווה אטרקציה בעבור נמלים ושאר מזיקים. הקפידו לשמור על טריות המזון בקערת האוכל. החליפו את המזון שלא נאכל אחת ליום יחד עם קערית המים. הקפדה על היגיינה בריאה לחתול ולכל בני הבית.