להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


גידול כלב עם ילדים
שילוב של בעלי חיים בחיי הילדים מומלץ לכל הדעות. מבוגרים אשר גדלו בבית עם חיות מחמד, מספרים על קשר רגשי אמיץ עם הכלב או החתול. הילדים נהנים לקבל ולתת חום ואהבה לחיית המחמד. הם שמחים לבלות עמה ורואים בה חברה קרובה. אם בעבר טענו רופאים כי יש להרחיק בעלי חיים מילדים קטנים ותינוקות. כיום, ההפך הוא הנכון. ילדים אשר גדלים בסביבת בעלי חיים מפתחים מערכת חיסונית חזקה יותר, חוסן נפשי, חמלה ויחסי אנוש טובים.

אבא, תקנה לי כלב
בעבור ילדים רבים, אימוץ כלב הוא חלום של ממש. ההורים בחלקם מתנגדים בשל חוסר מודעות או דאגה לטיפול מורכב והוצאות כספיות. בכדי לפתור את הדילמה, נסביר כי גידול כלב עם ילדים מביא עמו יתרונות רבים. הילדים למדים מהי אחריות, מפתחים רגשות כלפי החיה, מגלים חמלה ומבלים זמן רב יותר בפעילות גופנית מחוץ לבית. הרכיבו לוח תורנות לטיפול בכלב והקפידו לחלק את הטיפול בכלב בין כל בני הבית. אל תאפשרו לילדים לחמוק מאחריות. הטילו עליהם משימות כמו טיול עם הכלב, האכלה, הברשה ומשחק.

עצות שימושיות לגידול כלב לצד תינוק
1. שימרו על היגיינה. הקפידו לרחוץ את הכלב, להילחם בקרציות או פרעושים, לחסן אותו ולטפל במהרה בכל סממן לבעיה רפואית. פרט לכך, הקפידו ליצור הפרדה בין הצעצועים של הכלב והצעצועים של התינוק. אל תאפשרו לילד לבוא במגע עם קערת האוכל או המים של הכלב. נדגיש כי תינוקות רכים (עד גיל חודשיים) יש למנוע ממגע ישיר עם חיות המחמד.
2. כלבים מגלים חיבה רבה כלפי תינוקות וילדים קטנים. הכלב אינו תוקף ללא סיבה. אך כדאי בכל זאת לבנות את מערכת היחסים בין שני הצדדים בהדרגה. אפשרו לכלב להריח ולבחון את התינוק החדש, להתרגל לריח שלו ולהתאהב בו. בתוך זמן קצר, יראה הכלב בתינוק גור של ממש, יגן עליו וישחק עמו בהנאה.
3. הכלב זקוק לפינה שקטה משלו. ממש כמו בני האדם, גם כלבים זקוקים לפרטיות וזמן אישי. בבתים רועשים עם ילדים ישנה חשיבות להקמת פינת שינה שלווה בעבור הכלב. הילדים ילמדו לכבד את הפינה האישית של הכלב ולא להפריע את מנוחתו.
4. טיולים ומשחקים משותפים, חוויה נהדרת לכל החיים. בגיל מאוד צעיר כבר ניתן לאפשר לילד לקחת חלק פעיל בטיפול בכלב. הילד יוכל לצאת עמכם לטייל עם הכלב, ללטף אותו, למלא את הקערה באוכל, להבריש את הפרווה ועוד. הפעילות המשותפת חיונית ליצירת קשר רגשי עמוק בין שני הצדדים.
בבית הזה יש חוקים
כלבים זקוקים לחוקים וגבולות. הבהירו לכלב איזו התנהגות מצופה ממנו ואפשרו לו ללמוד את כללי ההתנהגות בבית. הגבולות והכללים, חשובים גם בעבור הילדים. הם רואים בגבולות מקור לתחושת ביטחון וסדר. הכלב והילד הופכים במהרה לאחים של ממש, הכלב הוא בן משפחה לכל דבר. שילובו בחיי המשפחה מביא הקלה רגשית. הכלב הופך חיש מהר לחברו הטוב ביותר של הילד.