להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


מוצרי הדברה לכלבים – פרעושים וקרציות
נוכחות של פרעושים וקרציות על גופו של בעל החיים מהווה מטרד לחיה ולבעליה. ללא טיפול מתאים התופעה לא תחלוף מעצמה, היא רק תחמיר. אם הכלב שלכם מתגרד לעתים קרובות ומגלה עור אדמומי ופצעים דלקתיים, יש להעניק לו טיפול דחוף. לרשות בעלי הכלבים עומד מבחר גדול של מוצרי הדברה לכלבים. בכדי להילחם במזיקים תוכלו למצוא חומרי הדברה מתאימים בתוך אמפולות שמניחים באזור העורף, טיפות, תרסיסים, קולרים, אבקות ועוד.

כיצד בוחרים את המוצר הטוב ביותר?
לא קיים בשוק מוצר הדברה אחד שמתאים לכולם. המלחמה בפרעושים וקרציות משתנה בהתאם לדרגת החומרה של הבעיה, גודל הכלב, התגובות שלו לחומרי ההדברה וסביבת המגורים. שימוש נכון במוצרי הדברה הוא שיביא את התוצאות הטובות ביותר. בכדי למנוע פגיעה בבריאות הכלב, כדאי להתייעץ עם מומחה בתחום, ולעקוב מקרוב אחר תגובת הכלב לחומרים. חשוב לזכור כי חומרי ההדברה הם רעלים לכל דבר. גם כאשר מדובר בבעיה חמורה של קרציות ופרעושים, יש לדבוק בהוראות ולא להפריז בכמויות.
שילוב של כמה מוצרי הדברה אפשרי ואף מומלץ במקרים מסוימים. כנגד הפרעושים נהוג להשתמש באמפולות עם חומר הדברה נוזלי. המלחמה בקרציות מתבצעת בעזרת קולר מיוחד. להשלמת הטיפול, יש לרסס גם את אזורי המגורים של הכלב בבית, לכבס את כלי המיטה שלו ולסרק את הפרווה להסרת ביצי פרעושים. קיימים כיום מוצרי הדברה לכלבים אשר מבצעים את כל הפעולות הללו באחד. אך לא בכל המצבים דיי בכך.

מוצרי הדברה לכלבים קטנים וכלבים גדולים
את כמות החומר, ריכוז החומר הפעיל ותדירות השימוש, יש להתאים לגודלו של הכלב. כלבים קטנים נוטים לפתח רגישות לחומרי הדברה. הקפידו להרחיק אותם מהאזור לאחר ההדברה. אל תאפשרו להם ללקק את הרצפה או לישון באזור בו זה עתה ריססתם. כלבים גדולים מגלים עמידות טובה יותר בפני חומרי ההדברה, אך כדאי גם כאן למנוע מגע ישיר. מוצרי הדברה לכלבים מכילים הוראות שימוש. על גבי המוצר מצוין במפורש משקל הכלב לו מיועד החומר.
רשתות השיווק המובילות מציעות חומרי הדברה לכלבים קטנים (עד 4 ק"ג), חומרים מתאימים לכלבים בינוניים 4-10 ק"ג, ומוצרים לכלבים גדולים 10-25 ק"ג או 25-40 ק"ג. אם מדובר בשימוש ראשוני בחומרי הדברה, כדאי להתייעץ עם צוות החנות לבחירת המוצר המתאים ביותר.

עצות שימושיות להתמודדות עם קרציות, פרעושים ושאר מזיקים:
א. עם בוא האביב מגיעים גם המזיקים. מיד עם בוא האביב כדאי למהר לרכוש מוצרי הדברה ולהעניק לכלב טיפול מתאים.
ב. פרעושים וקרציות מדבקים ומזיקים גם לבני האדם. אם אתם מגדלים יחדיו מספר חיות מחמד, יש להעניק טיפול לכולן.
ג. חומרי ההדברה החדשים מכילים ריכוז נמוך של חומרים רעילים. בעבר נהוג היה להשתמש בחומרים אשר הכילו זרחן ושאר חומרים מסוכנים. כיום, אין כל הצדקה לעשות שימוש בחומרים הרעילים, קיימות אופציות טובות יותר.
ד.      הרעלים אינם בריאים לגופו של הכלב. יש למנוע שימוש מופרז ולעקוב אחר התגובות שלו. בכל מצב בו מופיעים סימנים של הרעלה או שינוי התנהגות, יש לפנות אל ווטרינר במהרה.