להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


מזון לחתולים
הקניית הרגלי תזונה נכונים לחתול חשובים כבר בשלבים מוקדמים. אם בעבר נהוג היה להאכיל חתולים בחלב ושאריות בשר, כיום כבר אפשר למצוא מוצרי מזון מיוחדים לחתולים. החברות המובילות בתחום מייצרות מזון לחתולים בהתאם לצרכי ההזנה של החתול בטבע. המזון עשיר בחלבונים, ויטמינים, חומצות אמינו ושאר חומרים חיוניים להתפתחות הגוף ופעילות תקינה. הקפידו לרכוש בעבור החתול שלכם מזון איכותי אשר עונה על צרכיו.

כיצד בוחרים מזון לחתולים?
התשובה לשאלה הזו מתחלקת לשני חלקים : בחירת מזון לחתולים רגילים אל מול בחירת מזון לחתולים עם צרכים מיוחדים. כאשר החתול בריא, ניתן לרכוש בעבורו סוגים שונים של מזון. מעת לעת, מומלץ יהיה לגוון את התפריט ולהציע לחתול טעמים חדשים. ממש כפי שאתם נהנים לטעום מנות חדשות, כך גם החתול.

תפריט מיוחד אשר מתבסס אל אוכל מסוים ותוספי תזונה נחוץ בגילאים צעירים מאוד או מבוגרים מאוד, בעבור חתולים גזעיים או במקרים בהם יש לחתול צרכים מיוחדים. החנויות המובחרות מציעות מזון מיוחד לחתולים חולי סכרת, חתולים עם בעיות לב, חתולים עם בעיות בכליות, חתולים הסובלים מכדוריות פרווה ועוד. במידת הצורך, אפשר למצוא גם מזון דיאטטי לחתולים. המלצה על מעבר למזון חתולים מיוחד, תוכלו לקבל מהווטרינר שלכם.

חשיבות האוכל הבריא לחתולים
איכות המזון בו אנו מאכילים את החתול משפיעה על בריאות, מצבו הגופני ומצב רוחו. אוכל פחות איכותי עשוי לגרום למחסור בוויטמינים, חומצות שומן, בעיות עור ועוד. החתולים זקוקים לתזונה עשירה בחלבונים. מזון דל חלבונים ועשיר בחומרים כמו קמח תירס או קמח עוף, יפגע בבריאות החתול בטווח הארוך. שימו לב לרכיבים של המזון, גלו אחריות כלפי הזנת החתול שלכם. אל תחששו לשאול שאלות ולברר אודות איכות המזון. תזונה לקויה עשויה לגרום לבעיות בריאותיות קשות. הדבר יבוא לידי ביטוי בטיפולים יקרים אצל הווטרינר. 

רכיבים חשובים במזון חתולים
א.      חלבונים. מרכיב ראשי בתזונת החתול, משמשים לבניית רקמות הגוף ומקור אנרגיה. ללא כמות מספקת של חלבון, החתול יפתח בעיות בריאותיות חמורות. מזון חתולים איכותי הוא כזה אשר כולל לפחות 30% חלבון.
ב.      פחמימות. ממש כמו בני האדם, גם חתולים זקוקים לפחמימות כמקור אנרגיה. פחמימה איכותית תתפרק לאט יותר בגופו של החתול ותביא תחושת שובע לזמן ממושך.
ג.       שומנים. השומן הוא אחד מאבות המזון. חשוב לזכור כי לצד שומן רע קיימות גם חומצות שומן חיוניות לבריאות הגוף. מזון חתולים איכותי יכלול גם חומצות שומן אומגה 3 או אומגה 6.
ד.      ויטמינים ומינרליים חשובים גם כן לבריאות החתול. תרכובות מזון החתולים כוללות כמויות מדודות של ויטמינים. מחסור בוויטמינים או מינרליים יגרום לקריסת מערכות הגוף.
היכן משיגים חתולי רחוב אוכל מזין?
לאחר רשימת הרכיבים וההמלצה על מזון חתולים איכותי, שואלים רבים אודות החתולים העצמאיים ברחוב או בטבע. ראשית נציין כי תוחלת החיים הממוצעת של החתולים בטבע נמוכה מזו של חתולי הבית. התזונה של החתולים בטבע מתבססת בעיקר על ציד. הם צדים עכברים, לטאות, ציפורים וחרקים. דבר אשר מעניק להם את כל רכיבי המזון להם הם זקוקים. חתולי הבית אינם ניזונים מציד, עלינו לספק להם בעצמנו מזון אשר מכיל את כל הרכיבים הדרושים.