להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


סוגי אוכל לכלבים
תזונה בריאה, מאוזנת ואיכותית, חשובה מאוד לבריאות הכלב. הבחירה הנכונה בסוג המזון שמתאים לכלב, תביא עמה שורה ארוכה של יתרונות. אם אנכם בטוחים כיצד לבחור אוכל מתאים לכלב שלכם, כדאי להתייעץ עם איש מקצוע. ההבדלים בין סוגי המזון באים לידי ביטוי בתרכובות, תוספי תזונה מיוחדים, גודל הגרגירים, מרקם, טעמים ועוד. כאן תוכלו למצוא מספר טיפים שימושיים לבחירת אוכל מתאים לכל כלב.

מה הכלב שלך הכי אוהב?
כלבים נהנים מאוכל טוב ממש כמו בני אדם. הקפידו לרכוש בעבור הכלב אוכל איכותי ותיהנו לצפות בו נהנה מכל ביס. לבעלי חיים יש עדיפויות וטעמים מועדפים. ישנם כלבים אשר מעדיפים אוכל בטעם דגים, בעוד שאחרים יעדיפו דווקא טעמי עוף או בקר. מגדלי כלבים וותיקים כבר מכירים את הטעם המועדף על כלבם. הם כבר יודעים כי קיימים סוגי אוכל מובחר שהכלב לא יסכים אפילו להריח. על כן, אנו ממליצים להימנע מרכישת חבילות ענק של מזון, מבלי לבחון את הטעמת המזון לטעמו האישי של הכלב. במקרים בהם לא מדובר באוכל מותאם בריאותית, אין סיבה להכריח את הכלב לצרוך אוכל מסוים. פרט לכך, יש לשים לב לשינויי התנהגות, עלייה במשקל או תגובות אלרגיות המופיעות בעקבות כל אוכל חדש.

אוכל לכלבים לפי גילאים
סינון סוגי אוכל לכלבים בהתאם לגיל הכלב משמעותי. גורי כלבים זקוקים לאוכל מיוחד אשר כולל תוספי תזונה וגרגירים קטנים יותר. ממש כמו שילדים ובני נוער זקוקים לתוספות של סידן, ברזל וויטמינים, כך גם הכלבים הצעירים. בעבור כלבים בוגרים ניתן יהיה למצוא סוגי אוכל לכלבים תואמים גזעים, תואמים צרכים בריאותיים ועוד. בעבור כלבים אשר סובלים מעודף משקל אפשר למצוא אוכל דיאטטי. פירוט אודות התאמת סוג המזון לגילאי הכלבים, אפשר למצוא על האריזות. צוות החנות ישמח גם כן לספק לכם ייעוץ מתאים.

אוכל יבש או אוכל מקופסאות שימורים
כלבים רבים מעדיפים אוכל ביתי או אוכל מקופסאות שימורים. בעלי הכלבים דווקא מעדיפים את האוכל היבש. השימוש באוכל היבש פשוט, נוח ונגיש. בניגוד לאוכל ביתי או אוכל מקופסאות שימורים, האוכל היבש אינו מתקלקל או דורש קירור. תזונה מאוזנת לכלב כדאי להרכיב משילוב של אוכל יבש עם אוכל מקופסאות שימורים. אחת למספר ימים, אפשר לפנק את הכלב בחטיפים או מעדנים מיוחדים לכלבים. במקרים בהם הכלב מסרב לטעום אוכל יבש לאחר צריכת אוכל מקופסאות שימורים, ניתן לערבב את שני סוגי המזון יחדיו לתקופת הסתגלות.

סוגי מזון לכלבים שכדאי להכיר
1. אוכל אורגני לכלבים. האוכל האורגני יקר יותר בהשוואה לאוכל הרגיל. אך הוא מביא עמו יתרונות בריאותיים. כלבים אשר סובלים מאלרגיות או סובלים מבעיות עיכול יפיקו תועלת מהאוכל האורגני.
2. תוספי תזונה לכלבים. המלצות אודות תוספי התזונה המתאימים לכלבכם תוכלו לקבל מהווטרינר. ישנם מקרים בהם ניתן יהיה למצוא אוכל עשיר בוויטמינים להם הכלב זקוק. בשאר המקרים, יהיה צורך בתוספי תזונה.
3. אוכל היפרואלרגני. ממש כמו בני אדם, גם כלבים סובלים מאלרגיות ובעיות עיכול. מזון היפרואלרגני יוכל להקל על התופעות ולשפר את איכות החיים של הכלב. המזון ההיפרואלרגני מכיל כמויות מזעריות של חומרים משמרים, תוספי טעם, צבעי מאכל ושאר כימיקלים.
4. אוכל לכלבים גזעיים. קיימים גזעיים מסוימים אשר זקוקים לתרכובות מזון ספציפיות. אוכל רגיל, עלול לגרום להם לבעיות עיכול, נשירה או בעיות עור. התייעצו עם הצוות המקצועי ובררו האם ישנו מזון מיוחד בעבור הכלב שלכם.